Domy opieki dziennej dla seniorów to miejsca, w których seniorzy mogą się czuć o wiele lepiej niż we własnym domu. Ich główna zaleta to stały nadzór opiekunów zapewniający seniorom bezpieczeństwo, możliwość socjalizacji z innymi osobami, których dotyczą podobne problemy i mają podobne zainteresowania, oraz możliwość brania udziału w zajęciach aktywizujących.

Terapia zajęciowa 

Osoby starsze przebywające w domu opieki dziennej dla seniorów mają okazję korzystać z zajęć prowadzonych w ramach terapii zajęciowej. Na tego typu zajęciach ćwiczą zdolności manualne swoich dłoni, tworząc tematyczne dekoracje oraz ćwiczą podstawowe czynności dnia codziennego, uczestnicząc w przygotowywaniu drobnych posiłków. Dodatkowo tworzą prace plastyczne.

Fizjoterapia 

W ramach pracy z fizjoterapeutą seniorzy poprawiają swoje funkcje ruchowe, wzmacniają osłabione mięśnie i zmniejszają dolegliwości bólowe. Osoby starsze, które w trakcie przebywania w miejscu, jakim jest dom opieki dziennej dla seniora, zwiększają swoją siłę i poprawiają funkcję mięśni, chętnej będą brały udział w codziennych obowiązkach w swoim domu, ale również poza nim.

Spotkania 

W domach opieki dziennej często organizowane są wydarzenia tematyczne w ramach aktualnie obchodzonych świąt, czy urodzin/imienin jego podopiecznych. Tego typu wydarzenia są motywacją dla seniorów do zadbania o swój wygląd, nawiązania relacji między podopiecznymi, ale również do aktywizacji ruchowej. Często w ich ramach organizowane są wieczorki muzyczne.

Wyjścia 

W ramach opieki dziennej nierzadko seniorom proponowana jest możliwość wspólnych wyjść i uczestnictwa w imprezach kulturalnych.

Program oferowany w takich miejscach, jak dom opieki dziennej dla seniora, zapewnia podopiecznym aktywizację na wielu poziomach, rozpoczynając od poprawy funkcji ruchowych, przez aktywizację funkcjonalną, a kończąc na aktywizacji społecznej.

Skip to content