Osoby starsze z niepełnosprawnością ruchową wymagają całodobowej opieki. Niestety niewielu bliskich jest w stanie porzucić swoje obowiązki zawodowe i w pełni poświęcić się seniorom. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług domu opieki. Prywatne ośrodki oferują profesjonalną pomoc i pobyt w komfortowych warunkach.

Opieka krótkoterminowa lub stała

Prywatne domy opieki oferują seniorom pobyty krótko, bądź długoterminowe. Pierwsze przeznaczone są dla osób, które są niepełnosprawne czasowo, z drugich skorzystać mogą seniorzy trwale unieruchomieni, którzy nie podnoszą się z łóżka. Bez względu na czas pobytu pacjenci mogą liczyć na całodobową pomoc i opiekę ze strony wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, a także stałą opiekę lekarską. Każdy pacjent jest zaopatrzony w leki oraz środki higieniczne. W najlepszych prywatnych domach opieki panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, co sprawia, że seniorzy czują się w nich komfortowo.

Całodobowa opieka i wysoki komfort

Przy wyborze ośrodka dla seniora, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację oraz jakość wyposażenia. Położenie domu z dala od miejskiego zgiełku daje możliwość przebywania w ciszy i spokoju. Prywatne placówki zapewniają pacjentom pobyt w jedno lub dwu osobowych pokojach przystosowanych do ich poziomu niepełnosprawności. Rezydentów mogą bez ograniczeń odwiedzać osoby bliskie. Pobyt w ośrodku umilają spotkania z innymi pensjonariuszami oraz różnego rodzaju terapie zajęciowe, z których korzystać mogą również osoby leżące e. Takie formy aktywności pozwalają utrzymywać dobrą kondycję psychiczną. Seniorzy w naszym prywatnym domu opieki w Aninie mogą liczyć na posiłki  przygotowywane z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych.

 

Skip to content